Polędwiczka wieprzowa sous vide z kurkami

  • 4 szt. polędwiczek wieprzowych 130-150 g
  • 50 g masła
  • sól, pieprz
  • kilka gałązek tymianku
  • 150-200 g świeżych kurek
  • 75 g masła
  • 1 średnia cebula
  • 150 ml śmietanki 30%
  • 30 g tartego parmezanu
  • pęczek świeżego kopru

Wykonanie

Polędwiczkę wieprzową oczyść, podziel na porcje, przypraw i zamknij próżniowo w specjalnych workach do gotowania metodą sous vide. Termo cyrkulator sous vide zamocuj w naczyniu z wodą i ustaw temperaturę na 55°C. Gdy urządzenie osiągnie właściwą temperaturę, włóż do naczynia polędwiczkę i ustaw czas na 2 godziny. Ugotowana polędwiczkę wyjmij z woreczka foliowego i osusz papierowym ręcznikiem. Podsmaż na maśle z dodatkiem tymianku. Polędwiczki odłóż na talerz na 1-2 minuty i dopiero po tym czasie pokrój w plastry. Dokładnie umyte kurki podsmaż na maśle. Dodaj posiekaną cebulę. Po kilku minutach smażenia, zalej grzyby śmietaną, mieszając w trakcie. Dopraw do smaku solą i pieprzem, gotowy sos posyp posiekanym koprem. Polędwice podawaj polaną sosem z kurek, z puree ziemniaczanym.

gotuj jak szef kuchni

Sous vide to innowacyjna metoda gotowania, stosowana w najlepszych restauracjach na świecie. Dziś dostępna także dla Ciebie.

Kulinarny sukces sous vide to powolne gotowanie produktów w stałej temperaturze wody, w próżniowo zamkniętych woreczkach foliowych. Tak przyrządzone składniki – mięsa, owoce morza czy warzywa – zachwycają esencjonalnością, niepowtarzalnym smakiem i delikatnością. Zachowują pełnię witamin i naturalnych składników odżywczych.

Termo cyrkulator odpowiada za obieg wody w naczyniu i kontrolę jej temperatury w trakcie gotowania. Jest prosty w obsłudze i z łatwością zmieści się w kuchennej szufladzie. W ofercie dostępna jest także zgrzewarka do próżniowego pakowania produktów, niezbędna przy gotowaniu metodą sous vide.

ZALETY GOTOWANIA METODĄ sous vide

Jesteś mistrzem w swojej kuchni

Serwujesz potrawy inne niż przyrządzone w tradycyjny sposób. Twoje dania zachwycają esencjonalnością, smakiem, delikatną strukturą oraz wyglądem. Unikasz zbędnych aromatów podczas gotowania. Planujesz swój kulinarny sukces – produkty przyrządzone metodą sous vide, zafoliowane wcześniej próżniowo, można przechować w chłodziarce lub zamrażarce. W odpowiednim czasie możne je wyjąć, poddać kulinarnemu wykończeniu i cieszyć się ich wyjątkowym smakiem.

PL

Nasza witryna stosuje pliki „Cookies”. W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych użytkowników, stosujemy narzędzia do zbierania danych. W każdym czasie można dokonać zmiany ustawień dotyczących tych narzędzi. Zamieszczone zdjęcia produktów nie są ofertą handlową i mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości. Wszelkie informacje zamieszczone w Serwisie mają wyłącznie charakter poglądowy i, w razie wątpliwości, nie stanowią wiążącej oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Sam Cook zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w całości lub w części informacji zawartych w Serwisie w dowolnym czasie.